GALA RXF LA AUR. Cristina și Diana s-au bătut pe inima lui Simion

București, o seară incendiară! Politica nu se mai face la costum și cravată, ci în colanți de luptă și mănuși de MMA! În ring a pășit nimeni alta decât „doamna de fier” a Partidului AUR – impunătoarea doamnă senator Cristina Dumitrescu!
Dar stați să vedeți cine era adversara! Nu vreo campioană la arte marțiale, ci tinerica, angajata de la departamentul de Comunicare al partidului, Diana Grigore. Sursele noastre din culise vuiesc: se pare că răfuiala nu a fost deloc pentru vreo lege sau doctrină politică, ci pentru… atenția și inima liderului partidului, George Simion!
Un meci complet nedrept! S-a cerut intervenția arbitrilor! Spectatorii au taxat imediat diferența uriașă de forțe. Senatoarea, vizibil antrenată și dintr-o categorie de greutate mai „impozantă”, a făcut instrucție cu tinerica de la comunicare, o fată care abia dacă atinge categoria pană.
„Cam nedreaptă lupta, frate!”, a strigat un spectator din primele rânduri. „Doamna senator ar trebui să se lupte cu avocata partidului, Silvia Uscov! Acolo da meci, sunt amândouă la aceeași categorie, și la greutate, și la tupeu!”
Se pare că violența a devenit sport național în interiorul acestui partid, unde ședințele de sumar se termină mai nou cu croșee și prize la sol.
Fetelor, știți vorba aia: „Când doi se bat, al treilea câștigă”? În timp ce doamnele stau față în față în cușcă, lista de așteptare e plină! Zvonurile spun că avocata partidului face deja încălzirea la vestiare și nu e singura – mai sunt și alte doamne cu funcții înalte care abia așteaptă să-și pună mănușile.
Dar stați, că circul nu se oprește aici! Când credeam că le-am văzut pe toate, o nouă tabără vrea să intre în schemă: oare când intră și șoferii în ring?! Da, ați auzit bine! Se aude că șoferii politicienilor – cei care știu, de fapt, toate secretele și traseele nocturne – sunt gata să sară și ei corzile. Dacă încep și ei să dea din casă (și din pumni), se alege praful de tot partidul AUR!